Technologija, kuri telefoną pakraus per 30 sekundžių

Posted by | November 26, 2014 | Uncategorized | No Comments

Įmonė „StoreDot“ iš Izraelio sako sukūrusi technologiją, kuri išmanųjį telefoną įkrautų vos per keletą sekundžių, o elektrinį automobilį – per keletą minučių.Naudodama nanotechnologiją, kuri padeda sintetinti dirbtines molekules, Tel Avive įsikūrusi bendrovė „StoreDot“ sako sukūrusi bateriją, kuri gali kaupti energiją nepalyginamai greičiau nei dabartinės. Technologija veikia tarsi itin tampri kempinė, kuri sugeria energiją ir ją išlaiko.

Tiesa, kol kas technologija dar gerokai per daug gremėzdiška, kad galėtų būti pritaikoma šiuolaikiniuose telefonuose, tačiau „StoreDot“ žada, jog jau 2016 m. bus sukurtas nedidelis, patobulintas ir praktikoje pritaikomas modelis.

„Mes, gamindami baterijas, naudojame keletą medžiagų, kurių iki šiol nenaudojo niekas“, – pasakojo „StoreDot“ įkūrėjas ir vadovas Doronas Myersdorfas. Tarp jo bendrovės investuotojų yra ir milijardierius Rusijos oligarchas Romanas Abramovičius.

Pasak D.Myersdorfo, išmanusis su šia naujos kartos baterija kainuotų 100–150 dolerių brangiau ir galėtų išgyventi 1500 telefono įkrovimo ir iškrovimo ciklų – vidutiniškai trejus metus.

Daugiau skaitykite: http://www.technologijos.lt/n/technologijos/gsm/S-44372/straipsnis/Izraelio-bendrove-tikina-isradusi-technologija-kuri-telefona-ikraus-per-30-sekundziu-Video?l=2&p=1