Prognozės 2015 metams: išmanieji įrenginiai, knygos, 3D spausdintuvai ir kitos inovacijos

Posted by | January 16, 2015 | Uncategorized | No Comments

Šiemet, palyginus su praėjusiais metais, daugiau nei 1 000 proc. padaugės pirkimų parduotuvėse, naudojant išmaniuosius telefonus. Nors „mobilioji piniginė“ dar nepakeis tradicinės, 2015 m. bus perversmo metai, kai vis daugiau vartotojų parduotuvėse atsiskaitys naudodami savo išmaniuosius telefonus.

Capture

Tokios prognozės pateikiamos 14-oje „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“ (DTTL) „Pasaulinių technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriaus (TMT) prognozių“ publikacijoje. Deloitte taip pat prognozuoja, kad spausdintinės knygos ir toliau dominuos leidybos pramonėje bei sudarys 80 proc. visų knygų pardavimų JAV .

Taip pat, nepaisant ankstesnių sektoriaus prognozių, kad išmaniųjų telefonų rinka stabilizuosis, Deloitte prognozuoja, kad 2015 m. bus 1 mlrd. atnaujinimų, o tai reiškia, kad rinka dar nesubrendo ir sąstingis jos neištiko.

„Išmanieji telefonai jau dabar naudojami tikrinti sąskaitų likučius, pervesti lėšas ir atlikti operacijas internete, tačiau visame pasaulyje dar nepasiekė „mobiliosios piniginės“ statuso“, – teigia Deloitte pasaulinės TMT sektoriaus vykdantysis direktorius Jolyon Barker. „Prognozuojame, kad 2015-ieji – tai pirmieji metai, kai bus atsižvelgta į visus vyraujančius mobiliuosius reikalavimus, todėl atsiskaityti bus lengviau, patogiau ir saugiau“.

Tarp svarbiausių šių metų TMT prognozėse įvardytų aspektų, paveiksiančių rinką 2015 m., taip pat yra:

Technologijos     
  • Daiktų internetas tarnauja bendrovėms – 2015 m. bus nupirkta daugiau nei 60 proc. iš 1 mlrd. pasaulinių bevielių IoT įrenginių, už juos sumokės ir juos naudos bendrovės – nepaisant to, kad žiniasklaida akcentuoja, jog jis naudingiausias vartotojams, nes padeda jiems valdyti savo termostatus, šviesas ir prietaisus. Prognozuojama, kad su IoT susijusi techninė įranga bus verta 10 mlrd. JAV dolerių, tačiau labiausiai pabrėžtina tai, kad paslaugos, galimos dėl šių prietaisų, bus vertos apie 70 mlrd. JAV dolerių.
  • 3D spausdinimas yra revoliucija, tik ne tokia, kokią įsivaizduojate– 2015 m. visame pasaulyje bus parduota beveik 220 tūkst. 3D spausdintuvų – už 1,6 mlrd. JAV dolerių, tačiau mažai tikėtina, kad „kiekvienuose namuose bus po įmonę“. Deloitte prognozuoja, kad maždaug 80 proc. visų 3D spausdintuvų vertės teks bendrovėms, o ne vartotojams, o tai reiškia, kad tikroji revoliucija vyks bendrovių rinkoje.
  • Išmaniųjų telefonų baterijos – kokybė geresnė, tačiau tai ne proveržis – Ilgesnis baterijų eksploatavimo laikas tikriausiai išliks pagrindiniu veiksniu vartotojams renkantis naują išmanųjį telefoną. Visuose išmaniuosiuose telefonuose naudojamos pakartotinai įkraunamų ličio jonų baterijų technologijos kokybė 
    2015 m. pagerės nedaug, o vieneto įkrovimas, palyginus su 2014 m. tokių pačių matmenų ir įtampos modeliu, padidės ne daugiau nei 5 proc. ar miliampervalandėmis.
  • Pirkimo internetu ir atsiėmimo punktuose galimybė išpopuliarėjo:patogumas vartotojams ir iššūkis mažmenininkams– Prekių atsiėmimo punktų skaičius Europoje 2015 m. pasieks pusę milijono, t. y., palyginus su praėjusiais metais, išaugs 20 proc. Vartotojai gali užsisakyti prekes internetu ir atsiimti jas specialiuose punktuose, tokiuose kaip tam skirtame skyriuje parduotuvėje, prekybos centre ar tranzitinėje stotyje esančioje saugioje užrakinamoje spintelėje.
  • Nano palydovai įsitvirtino, tačiau neįsigalėjo – Iki 2015 m. pabaigos orbitoje bus daugiau nei 500 nano palydovų (iki 10 kg). Nano palydovai yra patrauklūs dėl daugybės priežasčių: jie yra pigesni nei įprasti palydovai, lengvesni, juos paprasčiau pagaminti, išbandyti ir paleisti. Nors laikui bėgant jie pajėgia įvykdyti vis sudėtingesnes užduotis, tikriausiai jie tik papildys didelę dabartinę palydovų rinką, tačiau jos nepakeis.
Telekomunikacijos            
  • Apmokėjimų per mobiliuosius telefonus skaičius (pagaliau) auga – 2015 m. pabaiga bus perversmo laikas, kai vis daugiau vartotojų visame pasaulyje parduotuvėse atsiskaitys per išmaniuosius telefonus. Tai bus pirmieji metai, kai bus atkreiptas deramas dėmesys į daugybę sąlygų, būtinų plačiam tokio apmokėjimo būdo įsigalėjimui, t. y. bus patenkinti finansinių institucijų, prekybininkų, vartotojų ir įrenginių pardavėjų poreikiai. 2015 m. apie 10 proc. pasaulinės išmaniųjų telefonų bazės bus naudojama atsiskaityti parduotuvėse mažiausiai kartą per mėnesį, palyginus su mažiau nei pusę procento (daugiausia – pirmieji tokio apmokėjimo būdo vartotojai Japonijoje) iš maždaug 450 mln. išmaniųjų telefonų 2014 m. viduryje.
  • Išmaniųjų telefonų atnaujinimo rinka pirmą kartą istorijoje viršys 1 mlrd. – 2015 m. bus parduota 1,35 mlrd. išmaniųjų telefonų, tačiau daugiau nei milijardas iš jų bus atsinaujinimai – nauji turimo telefono modeliai. Atsinaujinimo ciklas gali ilgėti, tačiau ekrano dydis, greitis, talpa, programinė įranga ir dizainas toliau lems išmaniųjų telefonų atnaujinimų skaičiaus augimą.
  • Ryšio skirtumai padidės– Plačiajuostį interneto ryšį turinčių būstų skaičius visame pasaulyje padidės maždaug 2 proc., iki 725 mln., o vidutinis plačiajuosčio interneto greitis daugumoje šalių padidės 20 proc. Atotrūkis tarp turinčių sparčiausią ir vidutinį plačiajuosčio interneto greitį 2015 m. ir toliau didės, todėl skirtingi būstai turės skirtingo greičio interneto ryšį, ypač plačiajuosčio interneto programoms, tokioms kaip vaizdo transliacijos. Plačiajuostė prieiga visiems turėtų būti vienoda, tačiau vieniems ji labiau prieinama nei kitiems.

Daugiau skaitykite: http://www.technologijos.lt/n/technologijos/it/S-45359/straipsnis/Analitiku-prognozes-2015-metams-ismanieji-irenginiai-knygos-3D-spausdintuvai-ir-kitos-inovacijos?l=2&p=1