Debesijos paslaugų inovacijų privalumus greičiausiai pajus įmonių darbuotojai

Posted by | January 15, 2015 | Uncategorized | No Comments

Į debesiją perkeltas programas, kaip „Google Docs“, „Dropbox“, „OpenDrive“ jau seniai naudojame asmeniniams reikalams, tačiau virtualių serverių privalumų neretai pasigendame darbo aplinkoje. Vos 13% Lietuvos įmonių darbuotojų yra išbandę patogią grupinio darbo paslaugą, naudojasi elektroniniu paštu, ar virtualiais serveriais, iš kurių dokumentus galima parsisiųsti net į kitą pasaulio kampelį.
debesu-kompiuterija-51cd9cbbb1a16


Debesų kompiuterija keičia darbo įpročius

Nors Lietuva gali pasigirti antru greičiausiu internetu Europos Sąjungoje, kol kas debesijos paslaugų srityje esame vidutiniokai. Turėdami akivaizdų interneto spartos pranašumą, kompiuterijos srityje lietuviai vis dar skurdžiai išnaudoja esamas galimybes ir potencialą. Viena iš problemų, kuri neleidžia išpopuliarėti šioms paslaugoms, yra ta, jog tik nedidelė dalis verslo atstovų suvokia debesų kompiuterijos ekonominę naudą organizacijai ir darbo patogumą bei komfortą darbuotojui.

Visgi didžiausia nauda, kurią patiria debesų kompiuterijos paslaugų vartotojas – tai paslaugų kompleksiškumas bei patogumas. Greitai įprantama, jog informacija pasiekiama bet kuriuo metu ir iš bet kurios vietos. Pavyzdžiui, nestipriai peršalus: nebūtina kišti nosies iš namų – dirbti galima ir namie prie savo kompiuterio. Tai keičia ne tik darbo greitį, bet ir leidžia koncentruotis į kitus svarbius tikslus. Prognozuojama, kad debesijos paslaugų poreikis darbo aplinkoje greitai taps toks pat, kaip ir greitas internetas.

Įmonėms taps lengviau pasiekiamos debesijos paslaugos

Skaičiuojama, jog kasmet debesų kompiuterijos rinka auga apie 50%, tačiau 2015 metais situacija šalyje turėtų keistis iš esmės. Lietuvos rinkoje pasirodys stambaus masto debesijos paslaugų parduotuvės, siūlysiančios vartotojams pirkti jiems tinkamiausias paslaugas už prieinamiausią kainą, renkantis iš daugybės lietuviškų ir užsienio gamintojų paslaugų.

Vienu iš tokių virtualių debesijos „supermarketų” turėtų tapti išsyk dvylikoje šalių startuojančios ALSO CHOICE naujos kartos debesų kompiuterijos paslaugų pardavimo platforma, skirta daugiau kaip tūkstančiui IT sprendimų kompanijų Lietuvoje. Neabejojama, jog dėl šių inovacijų pirmiausia laimės potencialūs šalies vartotojai.

IT administratoriai taps verslo konsultantais

Naujos kartos paslaugų platforma iš esmės pakeis debesų kompiuterijos prieinamumą ir įsigijimo paprastumą plačiam įmonių ratui, nekeičiant nusistovėjusių pirkimo įpročių ir tiekėjų. Įmonė galės pirkti debesų kompiuterijos paslaugas iš to paties gerai žinomo IT paslaugų tiekėjo, iš kurio galbūt jau daugelį metų įsigyja, pavyzdžiui, kompiuterius ar kitą kompiuterinę, programinę įrangą. Automatizuota debesų kompiuterijos parduotuvė leis partneriams – IT specialistams patogiai ir lengvai užsakyti ir valdyti debesijos paslaugas.

Žurnalo „Forbes” duomenimis, prognozuojama, jog 2015 metais JAV kompanijos vidutiniškai skirs net 42 proc. savo IT biudžeto debesų kompiuterijos tobulinimui. Panašu, jog kitais metais šios technologijos vystymasis turėtų lygiagrečiai spartėti ir Lietuvoje.

Daugiau skaitykite: http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/debesijos-paslaugu-inovaciju-privalumus-greiciausiai-pajus-imoniu-darbuotojai-646-476801?cf=vl