Ateities vizija iš kart įsijungiantys kompiuteriai

Posted by | January 12, 2015 | Uncategorized | No Comments

Cornell universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė atminties įrenginį, koduojantį duomenis tik elektriniu lauku kambario temperatūroje. Nors skamba kiek abstrakčiai, tačiau tai atveria galimybes inžinieriams sukurti iškart įsijungiančius kompiuterius, naudojančius daug mažiau energijos, nei dabartiniai modeliai.

Apple-Macbook-Pro-apple-wallpapers-computer-wallpapers-1920x1080

Dabartiniai kompiuteriai saugo duomenis, naudodami elektros sroves. Tai veikia visai neblogai, tačiau smarkiai riboja kompiuterių mažinimą – neina sumažinti vielų, kuriomis teka srovė.

Taip pat tai reiškia, kad mūsų kompiuteriai naudoja daug energijos ir paspaudus mygtuką, įsijungia ne iš karto. Tai žinant, nepaisant visos technologijų pažangos, kompiuteriai neįsijungia daug sparčiau, nei prieš 10 metų.

Idealus sprendimas būtų duomenis koduoti be elektros srovės, pavyzdžiui, naudojant elektrinį lauką per izoliatorių. Taip būtų naudojama daug mažiau energijos, kompiuteriai galėtų būti daug spartesni ir mažesni, ir būtų pasiektas ilgus dešimtmečius mokslininkus kamavęs tikslas.

Cornellio komandai pavyko pasiekti proveržį, sukūrus kambario temperatūroje veikiantį magnetoelektrinį atminties įtaisą, atitinkantį vieną kompiuterio bitą.

Nors dabar (arba kada nors anksčiau) tokio atminties kiekio dideliu nepavadintum, įrenginys vadinamas „naujos kartos pastoviosios atminties šventuoju graliu”, ir gali būti įjungtas (šis procesas vadinamas „magnetiniu perjungiamumu”) dviem žingsniais, nenaudojant nieko kito, tik elektrinį lauką.

„Pranašumas – mažas energijos naudojimas,“ sakė vyr. tyrėjas Johnas Heronas pranešime spaudai.

Bet mokslininkų dar laukia ilgas kelias – kol kas jie turi tik vieno bito ekvivalentą, o kasdienių kompiuterių atminčiai reikia milijardų tokių taisų masyvų. Be to, reikia pagerinti įtaiso patvarumą.

Bet netgi koncepcijos įrodymas yra jaudinantis, ir jei iš šios medžiagos galėtume gaminti iškasrt įsijungiančius kompiuterius, būtų nuostabu.

Nors didysis klausimas yra… ar dabar išvis dar kas nors išjungia kompiuterius?

Daugiau skaitykite: http://www.technologijos.lt/n/technologijos/it/S-45258/straipsnis/Ateityje-laukia-iskart-isijungiantys-kompiuteriai?l=2&p=1